Pozostałe

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe – jaki model wybrać?

Każdy meloman wie, że pełne brzmienie muzyki i wyodrębnienie sekcji rytmicznej, melodii i wokalu najlepiej brzmi na słuchawkach. Tradycyjne słuchawki przewodowe zaczynają wypierać te bezprzewodowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek? Czy różnią się tylko sposobem zasilania czy są między nimi jeszcze inne znaczące różnice?

Słuchawki przewodowe – klasyka w dobrym wydaniu

Przy wyborze słuchawek należy kierować się nie tyle estetyką, co parametrami. Do wyboru, jak wiadomo, są słuchawki bezprzewodowe i przewodowe, jednak wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki oczywisty. Na pewno liczą się własne preferencje. Słuchawki przewodowe posiadają kabel i zapewniają w pełni stabilne połączenie bez zakłóceń, a także ciągłą pracę, biorąc pod uwagę fakt, że są podłączone do urządzenia. Nie trzeba więc obawiać się, że akumulator rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie. Kolejną zaletą jest fakt, że gdy podłączycie słuchawki przewodowe do komputera i będziecie oglądać film nie musicie obawiać się, że dźwięk będzie docierał do Was z opóźnieniem. I to nawet gdy wybierzecie słuchawki z półki budżetowej. Oczywiście musimy podkreślić jeszcze fakt, że słuchawki z kablem zazwyczaj mają większą moc i lepszą jakość dźwięku niż słuchawki bezprzewodowe, jeżeli wybierzemy modele w podobnej cenie. Słuchawki przewodowe przede wszystkim polecane są dla osób, które stawiają na stabilny dźwięk.

Słuchawki bezprzewodowe – nowoczesność w dobrym wydaniu

Słuchawki bezprzewodowe cieszą się dużą popularnością, co zrozumiałe, w końcu nie mają kabla i można słuchać na nich muzyki, nawet chodząc  po domu czy biegając po mieście. Warto tutaj wiedzieć, że występują w dwóch kategoriach. Pierwsze z nich są to standardowe słuchawki bezprzewodowe, które łączą się z urządzeniem docelowym przez Bluetooth bądź Wi-Fi. Druga kategoria to natomiast słuchawki bezprzewodowe, które wykorzystują technologię radiową i nadal korzystają z przewodu, który łączy obie słuchawki. Prawdziwe bezprzewodowe słuchawki to słuchawki TW. W tym przypadku mamy do czynienia z dwiema słuchawkami, z których mogą korzystać oczywiście dwie osoby. Brak kabli to oczywiście spora wygoda. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenie z którym łączymy słuchawki bezprzewodowe Bluetooth musi być cały czas w pobliżu. Pewną niedogodnością może być fakt, że trzeba je ładować. Choć dostępne są również modele, które na jednym ładowaniu wytrzymują nawet 24 godziny.

Jakie słuchawki bezprzewodowe warto wybrać?

Polecane słuchawki bezprzewodowe to choćby sluchawki Samsung Galaxy Buds 2, które zapewniają doskonałą jakość dźwięku, a także aktywną redukcję szumów. Działają przez wiele godzin, a przy tym można naładować je naprawdę szybko. Warto zwrócić uwagę, że producent ulepszył transmisję głosu. Zatem sprawdzą się nie tylko podczas słuchania muzyki, ale też rozmów czy konferencji telefonicznych. Posiadają zarówno wbudowany głośnik niskotonowy oraz głośnik wysokotonowy. Najlepsze sluchawki bezprzewodowe to Apple BT TWS Air Pods Pro. To kwintesencja jakości oraz niezawodności. Są one niezwykle ergonomiczne. Zastosowano w nich chip H2, który redukuje hałas i tworzy doskonałe środowisko akustyczne w trójwymiarze.

Słuchawki bezprzewodowe douszne czy nauszne – jakie wybrać?

Zasadniczo wszystko zależy od waszych preferencji. Np. dla graczy lepiej sprawdzają się słuchawki nauszne, które posiadają większe głośniki. Natomiast słuchawki douszne będą odpowiednie, np. gdy wybieracie się na jogging czy pojeździć na rowerze. Jeżeli chodzi o wygodę to tutaj zdania są podzielone. Są osoby, które nadal pozostają wierne klasyce, a więc wybierają słuchawki nauszne. Natomiast trzeba wiedzieć, że mitem jest to, że słuchawki douszne są niewygodne czy wypadają. Otóż aktualnie modele takich słuchawek są bardzo ergonomiczne i nie wypadną Wam z uszu nawet przy bardzo intensywnej aktywności fizycznej. Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne warto wybrać np. do biegania? Doskonale sprawdzą się słuchawki Sony WF-1000XM3 ANC. Posiadają one system redukcji hałasu, a bateria wytrzymuje nawet cały dzień. Wychwytują jeszcze więcej dźwięków z otoczenia. Dzięki aplikacji można w pełni spersonalizować swoje słuchawki. Oczywiście dźwięk jest czysty zarówno podczas rozmów, jak i słuchania muzyki.

Similar Posts