Pozostałe

Najwspanialsze koncerty w historii Las Vegas

Las-Vegas-rozrywka

Wielkie centrum rozrywki, jakim jest Las Vegas w stanie Nevada, od dawna jest ściśle związane z biznesem muzycznym. Przez dziesięciolecia to pustynne miasto było gospodarzem wielu legendarnych koncertów, które od tego czasu przeszły do ​​historii.

Od ulubionych artystów solowych po brytyjskie zespoły rockowe definiujące gatunek – w Vegas gościły wszystkie największe gwiazdy. Prawda jest taka, że ​​Sin City i świetna muzyka pasują do siebie idealnie. Co więcej, nawet wiele słynnych piosenek zostało zainspirowanych tym miastem i jego nad wyraz żywą kulturą.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym koncertom wszech czasów, jakie kiedykolwiek grano w Mieście Grzechu. Warto jeszcze dorzucić, że w Vegas każdego wieczoru pojawiają się wielkie nazwiska grające w najlepszych i największych klubach. Jednakże wymienione poniżej koncerty są prawdziwymi legendami, które przeszły do ​​folkloru Las Vegas.

Oto lista najlepszych koncertów w historii Las Vegas:

Beatles (1964)

Podczas swojej pierwszej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych ta fantastyczna czwórka przyjechała do Las Vegas, aby zagrać serię wyprzedanych koncertów w słynnym Convention Center Rotunda. Dziś te 25-minutowe koncerty są najlepiej pamiętane jako jedne z najgłośniejszych koncertów wszech czasów, kiedy systemy nagłośnieniowe nie mogły konkurować z ponad 8000 rozszalałych fanów śpiewających słowa wszystkich przebojów.

W dzisiejszych czasach te słynne koncerty są częścią muzycznej historii Nevady. I być może stworzyły scenę dla Las Vegas, która stała się jednym z najważniejszych miejsc muzycznych na świecie.

Elvis Presley (1969)

W tym momencie Elvis miał już 36 lat. Nie był już tym przystojnym 19-latkiem, którego Ameryka pokochała w połowie lat 50. W rzeczywistości ta czterotygodniowa seria koncertów pod koniec lat 60. była czymś w rodzaju powrotu Króla, który w ciągu dekady nieco wypadł z łask publiczności.

Prawda jest taka, że Elvis raczej nie byłby postrzegany jako artysta z takim samym legendarnym statusem, jaki reprezentuje dzisiaj, gdyby nie seria występów w 1969 roku. Tak się składa, że ​​udało mu się całkowicie dopracować każdą wykonaną piosenkę. Natomiast klasyki, takie jak Hound Dog i Jail House Rock, każdego wieczoru zachwycały publiczność w International Hotel.

Prince (1997)

Na początku lat 90. Prince zagrał serię wyprzedanych koncertów w MGM Grand. I pomimo że były to niesamowite występy tego słynnego artysty, zostały później przyćmione słynnym after-party, na którym również pojawiła się ta kochana przez miliony gwiazda muzyki funk.

Odbywające się w Vegas Club Utopia, te nieprzećwiczone i całkowicie poimprezowe występy wkrótce stały się legendą, ponieważ ten wielki artysta występował przez wiele godzin, często przyjmując prośby od uwielbionej publiczności.

The Doors (1969)

Obecnie występ Jima Morrisona w Las Vegas Ice Palace na przełomie dekady jest materiałem z folkloru Nevady; w tamtym czasie jednak spotkał się z poważnym sceptycyzmem. A to dlatego, że Morrison był bardzo przygnębiony podczas całego 45-minutowego pokazu. Lokalny gubernator nawet zagroził, że zostanie aresztowany, jeśli będzie zachowywać się w sprośny sposób.

Było to chyba najmniej prowokacyjne przedstawienie w całej karierze frontmana The Doors, który przez cały występ prawie wcale się nie poruszał. Jednak mimo tego udało mu się jeszcze lepiej zobrazować nawoływanie do wolności słowa w Ameryce lat 60. niż podczas wszystkich pozostałych występów, gdzie jedną z głównych atrakcji były ruchy biodrowe lub nagość artysty.

Zakończenie

Jeżeli mamy ochotę na wspaniałe koncerty w Las Vegas, znajdziemy ich całe mnóstwo, podobnie jak najlepszych kasyn na świecie. A jeśli ktoś szuka jeszcze dodatkowej rozrywki hazardowej, może ją uzyskać w renomowanych kasynach online, które oferują znakomitą zabawę na prawdziwe pieniądze i wiele lukratywnych bonusów kasynowych, takich jak darmowe spiny, cashbacki, darmowa gotówka, reloady itd.

Similar Posts