Artyści

Cleo – jedna z najważniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej

Cleo to polska piosenkarka. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych obecnie polskich gwiazd. To zupełnie inny typ piosenkarki niż na przykład Edyta Górniak, natomiast kobieta, która własną ścieżką przeszła pewną drogę muzyczną i osiągnęła stabilną pozycję na polskim rynku muzycznym.

Kim jest Cleo?

Płyty Cleo nadal sprzedają się bardzo dobrze, mimo że pierwsze albumy od najnowszej płyty Cleo, czyli vinyLOVE różni sporo. Niektórzy znają ją przede wszystkim ze słynnej piosenki „Łowcy gwiazd”, inni z pamiętnego występu na Eurowizji w 2014 roku. Początki kariery Cleo nie przyniosły jej natychmiastowej rozpoznawalności. Próbowała swoich sił w X Faktorze, wzięła udział w konkursie muzycznym Studio Garaż, współtworzyła duet Dwie Asie. Jeszcze wcześniej śpiewała w chórze gospel Soul Connection. Później występowała m.in. na nagraniach raperskich Onara. Te dodatkowe informacje nie są szczególnie istotne dla jej fanów. Jako właściwa wokalistka Cleo pojawia się tak naprawdę w roku 2013, kiedy rozpoczyna współpracę z Donatanem. Ten duet okazuje się wyjątkowo udany. Pierwszy singiel „My Słowianie” wzbudza wiele dyskusji w kontekście występu na Eurowizji, ale jednocześnie zwraca uwagę na Cleo, która umiejętnie to wykorzystuje.

Kiedy Cleo wydała album studyjny?

Dzisiaj Cleo regularnie daje koncerty, każdy jej utwór wzbudza spore zaciekawienie, wokalistka bawi się piosenką, szuka własnych rozwiązań. Jej koncerty cały czas zajmują pierwsze miejsce wśród wakacyjny propozycji. Jeśli chodzi o albumy, to pierwszy studyjny wydała w 2014 roku — Hiper/Chimera. Potem przyszedł czas na dwie solowe płyty Bastet z 2016 roku i superNOVAa z 2020. W pandemii pojawiła się zaś kolejna płyta — vinyLOVA, która obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością.

Muzyka Cleo się sprzedaje, ma swoich wiernych fanów, zajmuje ważne miejsce na polskiej scenie muzycznej. Dowodem na to są diamentowa płyta, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe itd.

Własna droga Cleo

Płyty Cleo i koncerty to nie jedyny przedmiot jej działalności. Piosenkarka stała się ważną osobowością świata polskich mediów. Świetnie sprawdziła się jako trener w programie telewizyjnym The Voice Kids. Za swoje występy otrzymała Telekamerę 2021 w kategorii juror. W kolejnej 5. edycji show zwyciężył jej podopieczny. Cleo do współpracy ze sobą zaprasza obecnie znanych influencerów, nagrała także ostatnio także singiel z Lexy Chaplin, jak i piosenkę z Marylą Rodowicz. To wszystko sprawia, że album Cleo cieszą się jeszcze większą popularnością.

Similar Posts