Muzyka

Tank drum – co to za instrument i jak działa?

Tank drum zwany również bębnem językowym należy do instrumentów perkusyjnych. Powstał on z inspiracji instrumentem Hang w 2007 roku, a jego autorem jest Amerykanin Dennis Havlen. Jego kształt jest porównywany do kosmicznego spodka. Ten wyjątkowy instrument określany również, jako samodźwięczny, ponieważ sam w sobie stanowi źródło dźwięku działa na podstawie technologii opartej na odpowiednim rozmieszczeniu tongów określanych, jako języki, a także obecności odpowiednich otworów rezonansowych. Granie na tym instrumencie odbywa się najczęściej przy użyciu pałeczek, choć piękne dźwięki mogą być one również wydobyte poprzez uderzanie za pomocą samych palców.

Za co ten instrument perkusyjny jest ceniony?

Dźwięk instrumentu, jakim jest tank drum, może stanowić element muzykoterapii, ponieważ osoby go słyszące relaksują się. Jest on ceniony przez osoby początkujące za możliwość szybkiego nabycia umiejętności poprawnej gry. Uderzanie w odpowiednie miejsca pozwala na wydobycie z tego idiofonu przyjemnego dla ucha dźwięku, który niektórzy określają, jako wręcz magiczny i hipnotyzujący bez posiadania jakichkolwiek umiejętności muzycznych. Wiele osób, które miały okazje usłyszeć go na żywo przyznaje, że jest on wręcz wyjątkowy i wprowadza je w stan odprężenia i relaksu, a także wprowadzenia we wręcz kojący nastrój. Z tego względu może on towarzyszyć medytacji, czy być dodatkowym, przyjemnym elementem praktyki jogi.

Tank drum – jak wybrać najlepszy model?

Wiele producentów tych instrumentów sprawia, że są one unikalne. Istotną kwestią jest przede wszystkim materiał wykonania, który pozwala z powodzeniem użytkować tank drum przez lata. Produkty wykonane ze stali nierdzewnej, czy pokryte zapewniającą odporność farbą to gwarantujący trwałość wybór. Konsumenci zwracają uwagę również na względy estetyczne. Na rynku dostępnych jest wiele przepięknych modeli, które przepiękne ozdobne wzory, czy atrakcyjne wizualnie wykończenia. Niektóre z dostępnych na rynku instrumentów są wyposażone w specjalne silikonowe nóżki, dzięki którym tank drum się nie ślizga, a granie na nim jest komfortowe i wygodne. Dla wielu konsumentów istotną kwestię odgrywa również cena. Niektóre z egzemplarzy kosztują 180 złotych, a cena innych może sięgać 2000 złotych. Każdy konsument musi samodzielnie zdecydować w przypadku którego z modeli stosunek jakości do ceny wypada z jego perspektywy w sposób najkorzystniejszy.

Similar Posts